licz

Odliczanie

czwartek, 12 czerwca 2014

Odtwarzacz multimedialny XBMC

XBMC. Jeden z najlepszych programów multimedialnych dostępnych na rynku i do tego jest bezpłatny. Można zainstalować go na wielu platformach, zaczynając od Windows po Linux, Android, OSX i wiele innych. Można go ściągnąć ze strony autorów tutaj. Program od razu na pierwszy rzut oka wydaje się być bogaty we wszelkiego rodzaju opcje, ustawienia itd.I rzeczywiście. Program ma ogromne możliwości. Mi osobiście podoba się zakładka filmy, którą dostajemy po stworzeniu biblioteki filmów, która wyświetla się nam w elegancki sposób.

Wtyczka filmweb pozwoli nam na wyświetlanie wszystkich okładek oraz opisu w języku polskim, co wygląda naprawdę bardzo dobrze i do tego staje się bardzo praktyczne.


Dla osób korzystających z telewizji czy odtwarzania filmów jest to naprawdę świetny program. Osobiście używam go do odtwarzania telewizji dvb-t z tunera usb przy użyciu tvheadend i jest naprawdę rewelacyjny. Jednak trzeba przyznać, że program nie specjalnie nadaję się do odtwarzania muzyki. Jest on moim zdaniem zbyt skomplikowany i po prostu za ciężki.

Wymagania na linux:
Procesor: Intel Pentium 4, Intel Pentium M, AMD Athlon XP/64, AMD Opteron, lub nowszy.
RAM: Minimum: 256MB, Polecane: 1 do 2GB  lub więcej.
Dysk:  Minimum: 4 do 8GB wolnego miejsca, Polecane: 16GB wolnego miejsca na dysku.
Grafika: 

Minimum
Nvidia Nvidia GeForce 6-Series
Intel Intel GMA 950 (945G)
ATI ATI Radeon RV710/M92 (HD 4300/4500)
Polecane
Nvidia Nvidia GeForce 8-Series lub nowsza
Intel Intel GMA X4500HD (G45) lub nowsza
ATI ATI Radeon Cedar (Radeоn HD 5400 Series lub nowsza
Podsumowując. XBMC to program godny uwagi. Na Ubuntu 14.04 u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Mogę dodać jeszcze, że ciekawą opcją jest pilot do zdalnego sterowania. Potrzebny jest nam telefon z Androidem na pokładzie. Pobreramy aplikacje z google play, która nazywa się Official XBMC remote. Łączymy telefon i komputer w tej samej sieci wifi, podajemy adres ip w aplikacji na telefon i mamy świetny pilot do zdalnego sterowania. Nie wymaga on aplikacji na komputer. Jednym słowem. Rewelacje. Osobiście polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

LTS czy półroczne wydania?

Jak wiemy nowe wersje naszego ukochanego ubuntu wychodzą co pół roku. Nie każdy jednak chce instalować bądź aktualizować swój system. Inni p...