Odtwarzacz multimedialny XBMC

XBMC. Jeden z najlepszych programów multimedialnych dostępnych na rynku i do tego jest bezpłatny. Można zainstalować go na wielu platformach, zaczynając od Windows po Linux, Android, OSX i wiele innych. Można go ściągnąć ze strony autorów tutaj. Program od razu na pierwszy rzut oka wydaje się być bogaty we wszelkiego rodzaju opcje, ustawienia itd.



I rzeczywiście. Program ma ogromne możliwości. Mi osobiście podoba się zakładka filmy, którą dostajemy po stworzeniu biblioteki filmów, która wyświetla się nam w elegancki sposób.

Wtyczka filmweb pozwoli nam na wyświetlanie wszystkich okładek oraz opisu w języku polskim, co wygląda naprawdę bardzo dobrze i do tego staje się bardzo praktyczne.


Dla osób korzystających z telewizji czy odtwarzania filmów jest to naprawdę świetny program. Osobiście używam go do odtwarzania telewizji dvb-t z tunera usb przy użyciu tvheadend i jest naprawdę rewelacyjny. Jednak trzeba przyznać, że program nie specjalnie nadaję się do odtwarzania muzyki. Jest on moim zdaniem zbyt skomplikowany i po prostu za ciężki.

Wymagania na linux:
Procesor: Intel Pentium 4, Intel Pentium M, AMD Athlon XP/64, AMD Opteron, lub nowszy.
RAM: Minimum: 256MB, Polecane: 1 do 2GB  lub więcej.
Dysk:  Minimum: 4 do 8GB wolnego miejsca, Polecane: 16GB wolnego miejsca na dysku.
Grafika: 

Minimum
Nvidia Nvidia GeForce 6-Series
Intel Intel GMA 950 (945G)
ATI ATI Radeon RV710/M92 (HD 4300/4500)
Polecane
Nvidia Nvidia GeForce 8-Series lub nowsza
Intel Intel GMA X4500HD (G45) lub nowsza
ATI ATI Radeon Cedar (Radeоn HD 5400 Series lub nowsza
Podsumowując. XBMC to program godny uwagi. Na Ubuntu 14.04 u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Mogę dodać jeszcze, że ciekawą opcją jest pilot do zdalnego sterowania. Potrzebny jest nam telefon z Androidem na pokładzie. Pobreramy aplikacje z google play, która nazywa się Official XBMC remote. Łączymy telefon i komputer w tej samej sieci wifi, podajemy adres ip w aplikacji na telefon i mamy świetny pilot do zdalnego sterowania. Nie wymaga on aplikacji na komputer. Jednym słowem. Rewelacje. Osobiście polecam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

[Aktualizacja] MeteoRadar 1.0.1.XX (test 2) final

LTS czy półroczne wydania?