licz

Odliczanie

czwartek, 12 czerwca 2014

Ubuntu niezbędne programy, czerwiec 2014

Ubuntu jest znany z tego, że programy, na których pracujemy są darmowe. Postaram się teraz przedstawić kilka najlepszych programów na dzień dzisiejszy.

1. Steam
Aplikacja znana chyba przez wszystkich. Pozwala nam na granie w gry od Valve. Jeśli jesteście nastawieni na granie to jest to aplikacja w sam raz dla was. W bibliotece gier steam jest coraz więcej gier przeznaczonych do grania w systemie linux. Ja osobiście czekam na jedną z nich, która ma się ukazać już nie długo.


2. Unity tweak tool
Narzędzie bardzo przydatne. Zawiera dużo ustawień dotyczących powłoki unity na przykład można zmieniać przezroczystość pasków, ustalać informacje wyświetlane przez dash itd. Program nie zbędny przy każdym ubuntu z unity.

3. Wine
Wine jest jednym z najważniejszych aplikacji, które powinniśmy mieć na naszym Ubuntnu. Pozwala on na otwieranie aplikacji oraz gier napisanych dla systemu windows z poziomu ubuntu.

4. KTimer
Jest to aplikacja bardzo przydatna. Pozwala na zaplanowanie komendy, która ma być wykonana w czasie podanym przez użytkownika. Może się przydać do wyświetlenia powiadomienia lub do ściągnięcia jakiegoś programu w godzinach nocnych, gdy nasz internet jest nielimitowany.


5. Radio Tray
Prosta aplikacja pozwalająca na odtwarzanie radia internetowego. Aplikacja nie ma skomplikowanego interfejsu. Wystarczy wybrać stacje i słuchać.Jest świetna w swej prostocie. 1 komentarz:

  1. Dzięki Wine można odpalić WOWa na Ubuntu. Zdecydowanie must have!

    OdpowiedzUsuń

LTS czy półroczne wydania?

Jak wiemy nowe wersje naszego ukochanego ubuntu wychodzą co pół roku. Nie każdy jednak chce instalować bądź aktualizować swój system. Inni p...